Pantone vzorníky

 

Víte jak poznáte, že vzorník Pantone® už je neplatný?
Je známo, že firma Pantone® doporučuje každý rok kupovat nový vzorník. Méně známé je však to, že je to z důvodu možných barevných rozdílů. Dle vyjádření oficiálního českého distributora vzorníků Pantone®, firmy Quentin s.r.o. to je způsobeno tím, že se mění podkladový papír, na který je vzorník tištěn. Proto je dobré vědět, zda vzorník Pantone®, který vlastníte, je ještě platný.
To lze jednoduše zjistit na TÉTO STRÁNCE. Stačí kliknout na "find out now" a zobrazí se sada všech vydaných vzorníků PANTONE FORMULA GUIDE. Okamžitě zjistíte, zda vlastníte stále platný vzorník.
 
V květnu 2010 byly vydány nové vzorníky řady PANTONE® Matching System označené doplňujícím názvem Plus Series 2010.
 
 
Vzorníky přímých barev PANTONE® Formula Guide Coated a Uncoated byly rozšířeny o dalších 224 nových barev, a rozšiřují tak stávající celkový počet na 1341. S tím souvisí i navazující nové produkty, jako jsou trhací vzorníky přímých barev Solid Color Chips, srovnávací vzorník PANTONE® Color Bridge Guide Coated / Uncoated (srovnání přímé barvy s jejím nejbližším CMYKovým ekvivalentem), který je nyní nově v obou variantách Coated a Uncoated (vytištěny na natíraném a nenatíraném papíře) a v jednotném systému pro celý svět (dříve Euro a SWOP).
Další novinkou je doplnění řady stávajících metalických vzorníků PANTONE® Metallic Guide Coated (budou i nadále na trhu) a řady trhacích vzorníků PANTONE® Metallic Chips Coated o nové vzorníky PANTONE® Premium Metallics Coated a trhací vzorníky Premium Metallics Chips. Oba nové vzorníky přináší 300 nových barev.
V neposlední řadě jsou stávající vzorníky pastelových barev nahrazeny novými PANTONE®Pastels & Neons Coated / Uncoated, kde pastelové barvy zůstávají beze změny, nicméně jsou doplněny o 56 nových zářivých neonových barev. Tyto vzorníky jsou dostupné samozřejmě také jako trhací.
Ke všem novým vzorníkům je k dispozici ke stažení PANTONE® Color Manager Software umožňující aktualizaci přímých barev v aplikacích Adobe, Quark...